• ELBA Day 2022

• Začiatkom nového školského roka sa už tradične koná na našej škole ELBA Day - varenie slivkového lekváru a pečenie elbáckeho chlebíka. Nesie sa hlavne v duchu udržiavania regionálnych tradícií. Autorom tejto myšlienky je zriaďovateľ škôl a školských zariadení ELBA a SSŠ EES, Ing. Emil Blicha.

Lekvárovo-chlebíkové hody si medzi žiakmi získali obrovskú popularitu. Nielen tým, že si môžu zamaškrtiť, ale aj tým, že si vo veľmi príjemnom prostredí relaxačného altánku môžu tiež vyskúšať varenie lekváru dlhoročným a najosvedčenejším spôsobom jeho prípravy, ktorý je typický hlavne pre východ Slovenska.

• Cvičenie na ochranu života a zdravia

• Dňa 7. septembra 2022 sa na našej škole konalo cvičenie na ochranu života a zdravia. Zúčastnilo sa ho 180 žiakov a 10 pedagógov. Vedúcim cvičenia bol Mgr. Milan Kundľa. Príprava žiakov bola vykonaná na triednických hodinách dňa 6. septembra 2022. Odborná príprava pedagogického zboru bola vykonaná dňa 5. septembra 2022 v zborovni školy. Zraz žiakov sa uskutočnil na parkovisku pred COOP Jednota na Levočskej ulici, odkiaľ sa všetci účastníci cvičenia presunuli na miesto konania - Malkovskú hôrku. Oblečenie a výstroj účastníkov tvorila športová (turistická) obuv, športové oblečenie, pršiplášť a plecniak s občerstvením. K materiálnemu zabezpečeniu patrila buzola, kompas, mapa, cvičné obväzy, dlaha a lekárnička.

Výučba a činnosti prebiehali na jednotlivých stanovištiach v piatich skupinách, pod dohľadom učiteľov:

• praktické činnosti v prírode: Mgr. Richard Purdeš, Mgr. Radoslav Kubánka
            • civilná ochrana: Mgr. Milan Kundľa, Blanka Hympánová
            • pohyb a pobyt v prírode, topografia: PaedDr. Marcela Mrázová, RNDr. Anna Široczki, PhD.
            • zdravotná príprava: PaedDr. Mária Jenčíková, Mgr. Lýdia Šoltísová
            • dopravná výchova: Mgr. Ivana Vozarská, Mgr. Ľuboslava Lejková

Cieľom cvičenia bolo upevnenie branno-športových vedomostí a zručností, psychickej odolnosti a fyzickej zdatnosti, naučenie sa všetkým potrebným činnostiam pri situáciách ohrozenia a získanie schopnosti poskytovať prvú zdravotnú pomoc. Obsahom kurzu bola orientácia v teréne pomocou mapy, buzoly a prírodných javov v teréne - topografia, zdravotná príprava, dopravná výchova a civilná ochrana.

Cvičenie prebehlo v súlade s časovým harmonogramom, bez zdravotných komplikácií. Na záver jednotliví učitelia vyhodnotili prácu žiakov na stanovištiach a spolu sa presunuli na ukončenie účelového cvičenia na parkovisko pred Zimným štadiónom ICE ARENA.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Nový školský rok 2022/2023 sme slávnostne otvorili na Nádvorí úspechov Elba. Srdečne vítame všetkých žiakov školy, obzvlášť žiakov prvých ročníkov. Všetkým želáme úspešný nový školský rok plný pohody, optimizmu a tvorivej energie.