• FIS SNOWBOARD WORLD CUP 2023

• Včera sa v talianskom Passo San Pellegrino začali majstrovstvá sveta v snowboarde disciplínou snowboard cross. Trom našim žiakom, reprezentantom Slovenska, sa darilo striedavo. Sára Pitoňáková skončila na delenom 17. mieste, jej sestra Dorota na delenom 40. mieste a najmenej sa včera darilo Jakubovi Tomašákovi, ktorý sa umiestnil na delenom 49. mieste.

• Stanka druhá v kraji

• 30. marec bol dňom, kedy sa v Bardejove uskutočnilo krajské kolo súťaže Za krásu slova, ktorú organizuje Matica slovenská. Našu školu zastupovali maturantky zo IV. A, Stanka Semjonová a Zuzana Baňasová. Súťažilo sa v troch kolách, prvé bolo zamerané na všeobecné znalosti slovenského jazyka – test, v druhom si žiaci vyskúšali svoje rečnícke schopnosti na vopred pripravené témy a v treťom kole si témy žrebovali. Stanka Semjonová v konkurencii obstála výborne a vybojovala si druhé miesto, za čo jej patrí veľká vďaka.

Stanke gratulujeme!!!

• Daniel do finále

• Stále iba 15-ročný junior Daniel Balaščák, žiak I. C triedy našej športovej školy, postúpil do finále kvalifikácie na turnaji 1st W25 EMPIRE Men's Indoor 2023. V prvom kvalifikačnom kole nečakane zdolal o 7 rokov staršieho krajana Samuela Puškára v troch setoch 6:3, 3:6, 10:8.

Srdečne blahoželáme!

• Daniel na krste knihy

• Zlatý tenista z mixu "Elbák", Daniel Balaščák a strieborná štvorstovkárka Lenka Gymerská pokrstili vo štvrtok v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu pamätnicu z EYOF 2022 v Banskej Bystrici „Keď športové srdce zažiari“.

• Finále Európskeho pohára

• Počas víkendu sa v talianskom Turíne uskutoční finále Európskeho pohára 2023 v šortreku. Zúčastní sa na ňom hneď trojica našich dievčat reprezentujúcich Slovensko. Emma Hympánová, Tamara Tokárová a Michaela Ižarová. Dievčatám budeme, samozrejme, držať palce.

• Za krásu slova, školské kolo

• 23. marcový deň sa  v tomto školskom roku opäť niesol v znamení súťaže Za krásu slova, kde si žiaci športovej školy otestovali svoje znalosti slovenského jazyka a rétoriky. Keďže počasie bolo súťažiacim aj odbornej porote naklonené, celá súťaž sa niesla v príjemnej jarnej atmosfére. V prvom kole žiaci vypracovali test zo slovenského jazyka, v druhom kole porote predstavili svoje názory, myšlienky a pocity v rozmanitých témach, na ktoré si pripravili svoj rečnícky prejav. K najzaujímavejším témam patrili: Slovo, Sociálne siete, Priateľstvo, Beda tomu, kto vidí v mori iba vodu, kto nepočuje hlas nemej prírody a kto v skalách vidí iba skaly, Staráme sa o šťastie druhých, no vlastné šťastie nenachádzame, Učenie, Vegetariánstvo, Prečo športovať, Vzťah otec – syn.

Tretie kolo patrilo už vyžrebovaným témam, kde najlepšie spracovaná téma mala názov: Je tisíc chorôb, ale zdravie je len jedno a Potrebujem druhého človeka?

Víťazstvo si odnáša Zuzana Baňasová zo IV. A, druhé miesto patrí Stanke Semjonovej, taktiež zo IV. A a bronzový stupienok vybojoval Marián Čech z II. A. Porota sa rozhodla oceniť aj ďalších súťažiacich, a tak si diplomy odnášajú aj Liliana Pribulová z II. M za najlepšie a najrýchlejšie napísaný test a Tomáš Harčarík z I. A za spontánny rečnícky prejav.

Do krajského kola, ktoré sa uskutoční dňa 30. 3. 2023 v Bardejove, postupuje Zuzana Baňasová a Stanka Semjonová.

Odborná porota pracovala v zložení: Mgr. Andrea Hocmanová, PhDr. Miloslava Olearník Štefanová a PaedDr. Miriam Berezovská. Všetkým súťažiacim želáme aj v ďalších súťažiach veľa úspechov.

Mgr. Andrea Hocmanová

• Športovec mesiaca február - Janka Jusková

• Historicky prvou víťazkou súťaže o najlepšieho športovca/športovkyňu mesiaca SSŠŠ ELBA Prešov sa stala reprezentantka Slovenska vo futbale a futsale Janka Jusková. Pri 410 hlasujúcich získala 164 hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil Erik Gulak, ktorý získal len o dva hlasy menej. Janke gratulujeme!

• Hodina deťom

• Hodina deťom je celoročná verejná zbierka, ktorá už 23 rokov nepretržite podporuje projekty zamerané na pomoc deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách. Vo svojom 24. ročníku podporí organizácie pomáhajúce jednorodičovským rodinám, rovnako ako aj individuálnych príjemcov z radov samoživiteľov.

V utorok, 21. marca 2023, sa do tejto zbierky zapojili ako dobrovoľníci aj naši študenti, ktorých ste mohli vidieť v uliciach nášho mesta.

• Dievčatá v hádzanej na M SR

• Tento týždeň sa uskutočnilo finále majstrovstiev kraja stredných škôl v hádzanej dievčat. Víťazstvo v ňom zabezpečilo našim dievčatám účasť na M SR. Gratulujeme!

• Tamara talentom roka PSK

• Na oceňovaní najlepších športovcov PSK za rok 2022 bola ocenená aj naša žiačka Tamara Tokárová. Bronzová medailistka z EYOF 2022 tak držala zástavu našej školy opäť veľmi vysoko... Gratulujeme, Tamara!

• Trojica na Majstrovstvá sveta v snowboardingu

• Sestry Sára a Dorota Pitoňákové a Jakub Tomašák sú nominovaní na Majstrovstvá sveta juniorov 2023 v Passo San Pellegrino. Sára a Jakub sú momentálne v Gruzínsku, kde sa pripravujú na MSJ pod záštitou FIS. Gratulujeme im k tomuto úspechu... a budeme samozrejme držať palce!

• Priamy postup na M SR juniorov

• Naši juniori sa po desiatich rokoch prebojovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky a v modernej histórií klubu premiérovo priamo. Obrovská gratulácia všetkým chalanom a trénerom.

Na poslednom turnaji Oblasti Východ v Starej Ľubovni si Prešovčania cez víkend poradili so všetkými súpermi a zaistili si 1. miesto v tabuľke. Postupne zdolali Žilinu 3:1, Košice 3:0, Ľubovňu 3:0 a Svidník 3:0. Klobúk dole!

• Timea druhá na M SR

• Tento týždeň sa uskutočnili v Giraltovciach M SR v mas wrestlingu, ktorých sa zúčastnila aj naša žiačka Timea Rajtíková. Vo svojej kategórii sa umiestnila na krásnom druhom mieste a vybojovala si tak účasť na majstrovstvách Európy...

Gratulujeme !!!

• Majstrovstvá sveta v shorttracku

• MS v shorttracku - Soul (KOR) 10. - 12. 3. 2023

Slovensko budú reprezentovať traja pretekári. Jeden chlapec a dve dievčatá. Nás môže tešiť, že obe dievčatá sú naše "Elbáčky". Tamara Tokárová a Emma Hympánová sú už v Soule a my sa budeme snažiť priniesť vždy tie najčerstvejšie informácie. Babám, samozrejme, držíme palce...

Prinášame aktuálne informácie:

Celkom kuriózne sa skončili vystúpenia našich dievčat na majstrovstvách sveta v pretekoch na 1500 m a aj na 500 m skončili na rovnakých miestach. V oboch skončili na 34. a 35. mieste.

Umiestnenie:

1500 m

34. Emma Hympánová

35. Tamara Tokárová

500 m

• Dievčatá postúpili aj v basketbale

• V stredu sa uskutočnilo okresné kolo stredoškolských súťaži v basketbale dievčat. Zúčastnili sa ho štyri družstvá a napriek tomu, že basketbal nie je športom, ktorému sa na našej škole špeciálne venujeme a napriek vysokej prehre v prvom zápase, sa dievčatá z druhého miesta dokázali prebojovať do krajského finále.

Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.