• Skvelá Tamara získala bronzovú medailu

• Fantastická Tamara Tokárová, žiačka 1. C triedy, vybojovala v šortreku na 500 metrov bronzovú medailu pre Slovensko na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže vo fínskom Vuokatti. V cieli povedala: „Vôbec som nečakala, že práve na najkratšej trati získam medailu. Radšej mám dlhšie trate, ktoré mi viac sedia. Sú to skvelé pocity a prežívam veľkú radosť. Keď už som sa dostala do finále, nechcela som ho dokončiť bez medaily. Som šťastná, že to vyšlo.“

Viac v článku: Prvá medaila vo Vuokatti pre Slovensko, Tamara Tokárová bronzová na 500 m

Gratulujeme!

• Obsadili prvé miesto

• Fantastická správa k nám priletela zo Starej Ľubovne. Družstvo dievčat v cezpoľnom behu v zložení Michaela Ižárová, Lea Kočíková a Janka Jusková obsadilo prvé miesto na krajskom kole a zaistilo si tak postup na Majstrovstvá SR. Medzi jednotlivcami sa Michaela umiestnila na 2. mieste, Lea skončila šiesta a hneď za ňou dobehla Janka.

Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za fantastickú reprezentáciu školy!

• Najúspešnejšia stredná škola kraja

• Vo štvrtok 17. marca 2022 sa v historickej budove DJZ v Prešove uskutočnilo odovzdávanie cien pre najlepších športovcov Prešovského samosprávneho kraja. Jednou z kategórii bola aj tá, v ktorej sa oceňovala najúspešnejšia športová škola kraja. Po dlhých desiatich rokoch sa toto ocenenie vrátilo na našu školu. Potešilo o to viac, že sa tak stalo v roku 15. výročia založenia školy. Víťazom hlavnej kategórie a najlepším športovcom PSK sa stal zápasník Tajmuraz Salkazanov. Gratulujeme!