• Súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu

• Aj tento rok sa konala súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu.

Víťazom sa stala I. A trieda, na 2. mieste sa umiestnila I. M trieda a bronzovú priečku obsadila III. A a Septima.

Srdečne blahoželáme!

• Mikuláš na ELBE

• V pondelok 06. 12. 2021 sa uskutočnila naša každoročná akcia - deň svätého Mikuláša. Štyria odvážni sa obliekli do kostýmov Mikuláša, čerta, anjela a rozdávali v škole radosť všetkým v podobe skvelej nálady, cukríkov a perníkov. Títo štyria si to veľmi užili, keďže väčšina školy, ktorá nevedela mikulášsku básničku, skončila s tvárou zafarbenou od čierneho uhlia. Bolo veľmi milé uctiť si tradíciu sv. Mikuláša a hlavne sme si odniesli množstvo pozitívnych emócií :).

Stanka Semjonová, III. A

• Olympiády z cudzích jazykov

• Posledný novembrový týždeň sa v priestoroch SSŠŠ ELBA konali školské kolá olympiád z anglického, nemeckého a ruského jazyka. V prvej časti olympiády si žiaci preverili svoje vedomosti v teste, ktorý obsahoval cvičenia na počúvanie a čítanie s porozumením, a cvičenia z gramatiky a slovnej zásoby. Tí najúspešnejší sa prebojovali na druhú časť olympiády - ústnu „skúšku“, kde žiaci opisovali obrázky či pohotovo reagovali na vybrané situačné a rolové hry. Prinášame Vám mená víťazov.

Anglický jazyk

Kategória 1B

1. miesto: Emma Baricová 4.G

2. miesto: Lucia Bogdaňová 4.G

3. miesto: Filip Nemjo 4.G

Kategória 2A

1. miesto: Ivan Janák 1.A

2. miesto: Šimon Matej 2.A

3. miesto: Ciara Mária Fecko 1.A

Kategória 2B

1. miesto: Dávid Hadvizdžák 3.A

2. miesto: Daniel Zvánovec 4.A

3. miesto: Petra Kakaščíková 4.A

Nemecký jazyk

1. miesto: Timea Rajtíková 2.A a Filip Nemjo 4.G

2. miesto: Lukáš Kiňa 2.C

3. miesto: Mária Kohútová 2.C

Ruský jazyk

K najlepším ruštinárom v kategórii B1 patrí Ema Baricová a Lucia Bogdaňová (4.G), v kategórii B2 Wiliam Kišš a Lea Kočiková (2.A) a postupujúcou priamo na krajské kolo v kategórii C2 je žiačka triedy 4.A Regina Regelskyte.

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme im prsty na okresnom kole 13. januára 2022. Fingers crossed!

Mgr. Ivana Vozarská