• Majsterka Slovenska v in-line korčuľovaní

• Minulého roku v júli v Trnave sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v in-line korčuľovaní. Na týchto pretekoch sa našej žiačke Emme Hympánovej podarilo získať majstrovský titul v kategórii juniorky. Pre pandémiu koronavírusu sa však pretekári nemohli stretnúť pri spoločnom vyhodnotení a tak sa k Emme dostalo ocenenie až teraz.

Emme srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov!

• Športový deň a varenie guľášov

• K tradíciám škôl ELBA patrí športový deň spojený s varením guľášov, ktorý sa organizuje deň pred rozdávaním vysvedčení - 29. júna. Tento školský rok sa ho zúčastnilo 100 žiakov. Všetci účastníci boli poučení o BOZP triednymi učiteľmi. Súťažné disciplíny prebiehali v štyroch skupinách, pod dohľadom učiteľov:

• Hod polenom: Mgr. Jarmila Pramugová, PaedDr. Erika Petrašková, PhD., Mgr. Eduardo Sosa
            • Hod na cieľ: Mgr. Ivana Vozarská, Mgr. Katarína Valková, Ing. Juraj Olejník
            • Kop na cieľ: Mgr. Simona Kokindová, Mg. Milan Kundľa, Mgr. Miriam Bezegová
            • Prekážková dráha: Mgr. Radoslav Kubánka, Mgr. Jakub Gondžúr, Ing. Matúš Grega

Vedúcim športového dňa bol Mgr. Milan Kundľa.

Cieľom cvičenia bolo upevnenie branno-športových vedomostí a zručností, psychickej a fyzickej odolnosti, zároveň tímovej práci a zodpovednosti a zručností pri príprave guláša v jednotlivých triedach pod vedením triednych učiteľov.

Športový deň prebehol v súlade s časovým harmonogramom, bez zdravotných komplikácií. Na záver sme vyhodnotili najúspešnejších žiakov a žiačky v jednotlivých disciplínach a porotcovia vyhodnotili súťaž vo varení guláša.