• Nina zaznamenala úspech na národnom šampionáte

• Dňa 26. septembra 2020 sa v športovej hale v Lučenci konali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe, na ktorých nechýbala ani naša žiačka Nina Podracká. Úspech zaznamenala v každej z disciplín, v ktorých sa predstavila. Domov si tak priniesla 3 medaily a to 2 bronzy z Light Contacta Kick Light 55 kg a striebro z Point Fightingu 42 kg.

Za zmienku určite stojí aj fakt, že nesplnila váhový limit a musela nastúpiť vo vyššej kategórii ako plánovala. Ani to ju však neodradilo a na národnom šampionáte predviedla svoju silu. Dokázala tak, že sa právom radí medzi slovenské reprezentantky.

Srdečne blahoželáme!!! 👍

• Talentovaný Marek vybojoval zlato

• V dňoch 19. – 20. 09. 2020 sa konali Majstrovstvá Slovenska v športovej streľbe z guľových zbraní v Príbelciach, ktorých sa zúčastnil aj náš maturant z Oktávy, Marek Copák z klubu ŠSK Prešov – Solivar. Marek si na týchto majstrovstvách vybojoval:

1. miesto: Rýchlopaľná pištoľ 2×30 (557)

2. miesto: Športová pištoľ 30+30 (557)

2. miesto: Štandardná pištoľ 3×20 30+30 (547)

2. miesto: v družstve Štandardná pištoľ 30+30  (Copák, Novický, Švec)

Blahoželáme a tešíme sa z úspechov!!!

• “The more languages you know, the more of a person you are.”

Európsky deň jazykov sa každoročne oslavuje 26. septembra. Na našej škole sme tomuto významnému dňu venovali celý týždeň. Nielen na slovenčine, ale aj na hodinách cudzích jazykov sme hovorili o tom, aké sú jazyky dôležité a aký zmysel má vedieť sa v dnešnom svete dorozumieť.

Najviac sa táto hodina zapáčila zrejme triede 3. G, ktorá sa do tejto problematiky skutočne pohrúžila. Okrem toho, že si žiačky a žiaci naštudovali najdôležitejšie fakty o jazykoch, urobili aj niekoľko pekných projektov.

O tom, čo sa na hodinách dozvedeli povedia sami:

• O jazykoch som sa naučil, že sa s nimi veľmi dobre viem dorozumieť vo svete. Marko
            • Dozvedel som sa, že najväčší počet jazykov sa používa na území Ruska. Tomáš
            • Mnohé jazyky majú viac ako 50 000 slov. Bežným používateľom jazyka ich však stačí oveľa menej. Matej
            • Dozvedela som sa, že slovanský jazyk patrí k slovanským jazykom a že okrem tejto jazykovej skupiny poznáme aj iné skupiny jazykov. Ema
            • Prekvapilo ma, že na svete je 6000 – 7000 jazykov. Martin
            • Po tomto týždni viem, že najväčší počet jazykov sa používa v Ázii a Afrike. Filip
            • Dozvedela som sa, že jazyky v Európe sa delia na germánske, románske a slovanské. Lucia
            • Zaujímavým faktom bolo, že približne polovica ľudí na svete je dvoj alebo viacjazyčná. Samuel

Ak máte chuť dozvedieť sa viac alebo si zahrať nejaké zaujímavé jazykové hry, určite neváhajte a navštívte nasledujúcu stránku: https://edl.ecml.at/

Na stránke si môžete zvoliť jazyk, v ktorom sa dané fakty chcete dozvedieť.

Mgr. Barbara Bačinská a trieda 3. G