• Pokyny k začiatku školského roka 2020/2021

Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční

2. septembra 2020 (streda) o 9:00 hodine v triedach školy.

Pred vstupom do budovy školy si žiak nasadí hygienické rúško.

Stručné zhrnutie všeobecne platných pokynov:

• V škole prebieha od 2. 9. 2020 riadne školské vyučovanie.
            • Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná.
            • Pri príprave školského roka 2020/2021 škola zohľadňuje možnosť zhoršenia epidemiologickej situácie.
            • Od 2. 9. 2020 do 14. 9. 2020 je používanie rúšok v interiéri školy pre žiakov, pedagogických aj nepedagogických zamestnancov povinné.
            • Zdravotný dotazník žiaci odovzdajú 2. 9. 2020 svojej triednej učiteľke / triednemu učiteľovi.
            • Zdravotný dotazník si môžete stiahnuť z našej webovej stránky (nižšie).
            • Od 16. 9. 2020 platia pre nosenie rúšok pravidlá pre jednotlivé fázy – zelenú, oranžovú, červenú.
            • Pri podozrení na ochorenie žiaka je prvý kontakt rodiča so všeobecným lekárom len telefonicky.
            • Škola, rodič, pracovník školy nekontaktuje RÚVZ.

Základné pokyny, usmernenia a odporúčania, ktoré vydalo MŠVVaŠ SR.

• Manuál pre školský rok 2020/2021 – COVID19 a DOKUMENTY NA STIAHNUTIE

• Manuál pre školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v stredných školách pre školský rok 2020/2021. Cieľom dokumentu je stanoviť základné prevádzkové podmienky stredných škôl po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a pre potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. Upravuje iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

OZNAM

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.